Poštová zásielka človeka dokáže aj potešiť

Nepriepustnosť vody a vlhka, prachu, nečistôt či drobných škodcov patrí k hlavným znakom plastových predmetov, ktoré vo veľkom zabrali miesto v mnohých odvetviach praxe. Ich odolnosť je oceňovaná najmä medzi gazdinkami, v domácnostiach sa plastové predmety udomácnili na pevno a zastávajú tak dôležitú funkciu, napríklad obalových materiálov.

Objemné škatule používame iba sporadicky

Zabaliť mäso alebo zeleninu či iné potraviny tak, aby z nich nevytiekla šťava, uskladniť bylinky, čaj alebo iné koreniny, poslať poštou tlačoviny, knihy, ale aj textilné výrobky, ktoré majú menšie rozmery v obaloch, v ktorých by boli skryté pred znečistením, poškodením či ataku prepravcov je jednoduché a rýchle, treba si zakúpiť plastovú obálku a do nej posielaný tovar zabaliť. Tak budete mať istotu spoľahlivej ochrany predmetov, ktoré v nej budú vložené.

Možno niekto čaká na vašu zásielku, v ktorej mu chcete poslať jeho obľúbenú hudbu na CD nosiči alebo niekoho chcete prekvapiť a posielate mu darček v podobe šperku či iný krehký predmet, a tie je nutné dopraviť na miesto určenia bez poškodenia či straty. To je možné v plastovej obálke s benefitom, a tej sa hovorí bublinková obálka. Ide o ten istý materiál, ibaže táto bublinková obálka má navyše na vnútornej strane nalepenú bublinkovú fóliu, aby dokázala zabrániť mechanickému zdeformovaniu či celkovému znehodnoteniu predmetov uložených vo vnútri.

Rozmery bublinkovej obálky sú rovnaké ako ostatných plastových obálok, od A4 cez väčšie až po menšie formáty, z vonkajšej strany sú biele, matné čierne či s holografickou potlačou a uzatváranie môže byť vyriešené lepiacim pásikom na bočnej strane obálky alebo ZIP- om a posuvným jazdcom. Vyberiete si presne ten spôsob, ktorý potrebuje alebo vám vyhovuje najviac.

Zábava aj pri balení obálok

Bublinkové obálky je možné zakúpiť si priamo na poštách, kde si máte možnosť vyskúšať, či predmet, ktorý v nej chcete poslať, sa do nej zmestí. Výrobcovia sa snažili, aby bola ich ponuka pestrá a každý zákazník bol s výberom spokojný, aby sa mohol spoľahnúť na to, že jeho zásielka bude na miesto určenia doručená v celku, nepoškodená a adresáta poteší.