Aloe vera pre krásnu a zdravú pokožku

Je úplne jedno či ste žena alebo muž. Či máte 15 alebo 60 rokov… Problémy s pleťou sa môžu vyskytnúť kedykoľvek počas nášho života. Skúsme s týmito problémami nebojovať chemickými prípravkami ale tým, čo nám ponúka príroda. Často sú tie najjednoduchšie riešenia tými správnymi.

Čo je Aloe vera a čo nám môže ponúknuť

Aloe vera je zelená rastlina s mäsitými listami zelenej farby. Na okrajoch majú jemné zúbky a vo vnútri sú šťavnaté. Patrí medzi liečivé rastliny. Dnes ju vidíme na pultoch lekární, v produktoch zdravej výživy či prírodnej kozmetiky. Svoje miesto medzi obľúbenými liečivami si vybojovala právom. Vďaka antioxidantom, minerálnom a prirodzeným antibakteriálnym a antivirotickým zložkám. Obsahuje dokonca prirodzené hormóny a to auxíny a giberelíny, ktoré aktívne napomáhajú protizápalovým procesom a podporujú hojenie rán. Dodnes bolo vykonaných niekoľko štúdií, ktoré potvrdzujú úspešnú liečbu, či zmiernenie symptómov rôznych kožných defektov a úrazov.

Zdravá pleť je krásna pleť

Účinnosť pri ochoreniach kože je napríklad pri rôznych dermatitídach, pri liečbe psoriázy, oparoch, lupinách a mnohých ďalších. Svoje využitie má aj pri suchých vlasoch a pokožky hlavy. Zmierňuje jej svrbenie a poskytuje vytúženú úľavu od podráždenia. Aloe je pritom vhodná na všetky typy pokožky. Áno je vhodná aj na citlivú pokožku. Produkty pre túto oblasť sú často krát jemné a ľahko sa vstrebávajú. Nenechávajú nepríjemný pocit vrstvy na pokožke, no aj tak zanechajú neviditeľný film chrániaci našu kožu. Ten vďaka antioxidantom a živinám funguje ako štít proti voľným radikálom. Máte citlivú pleť a trápi Vás akné? Aloe vera má vyhovujúcu kombináciu látok na starostlivosť o pleť s týmto problémom. Napomáha tak k zmierneniu zapálených a začervenaných ložisiek a zároveň bojuje proti vírusom a baktériám. Je teda vhodnou doplnkom pri liečbe aknóznej pleti.

Aloe vera je jednou zo stoviek druhov aloe

Pri výbere kozmetiky je však dôležité dbať na pomery a kvalitu obsahu Aloe vera gélov, ktoré používate. Vybrať si kvalitné aloe nie je žiadna veda. Môžete zvoliť známejšie produkty ako aloe vera gelly od forever living Zdravie-shop. Ak sa Vám stal úraz či ste sa popálili, Aloe vera by mala byť vo vašej lekárničke. Upokojí podráždenú pokožku a dopomôže k rýchlejšiemu hojeniu. Aloe vera je skrátka všestranná rastlina s širokým pokrytím našich potrieb. Je dôležité starať sa o seba a predchádzať rôznym zdravotným či estetickým komplikáciám. Dnes je to oveľa ľahšie než kedykoľvek predtým. Aj vďaka väčšej informovanosti o účinkoch tejto nenahraditeľnej rastliny.

Podobné príspevky