Zvieratá sú všade. Niektorí ich milujeme,  poniektorí nenavidíme.  Rozmýšľate nad zaobstaraním si nejakého zvieratka domov ako domáceho miláčika? Vošli ste už do chovproduktu,  kde ste si nakoniec žiadne zvieratko nevybrali? Medzi obľúbené domáce zvieratá patrí pes, mačka,  vtáky alebo hlodavce. 

pes

Pes

Pes je priateľom človeka. Aspoň tak znie porekadlo. Platilo by to aj u vás? Ak rozmýšľate nad kúpou psa, porozmýšľajte nad tým,  či sa oňho naozaj dokážete starať.  Keď idete do práce,  psík nesmie byť doma sám. Bolo by mu smutno a štekal by. To by vyrušovalo spolunažívanie s ostatnými členmi bytového domu.  Ak si kúpite psa, berte ohľad na to, že Pes potrebuje chodiť vykonávať svoju potrebu von aj viackrát za deň. Či prší,  či fúka vietor,  vždy s ním budete musieť ísť na prechádzku. Pes potrebuje aj výchovu a hlavne výcvik.  Momentálne sú nové cvičiská a výbehy pre psov už aj na sídliskách.  Nemôžete ho venčiť na detské ihrisko.  Tam je to zakázané a mamičky s deťmi by sa z toho netešili.  V dnešnej dobe je to veľký problém.  Každý deň vidím venčiť psa na detských ihriskách,  majitelia psov po psovi ani len nepozbierajú exkrementy.  Tieto exkrementy sú aj pri panelových domoch.  Nepatrí to tam. Dávajte si na to pozor, ak si zaobstaráte svojho miláčika.  Pes dokáže byť naozajstným priateľom človeka len vtedy,  ak sa mu naplno venujete.  Ak ste skôr workoholik,  určite si psa nekupujte.  Neskôr by ste ho museli ajtak umiesniť na iné miesto. 

hlodavec

Mačka

Chovať mačku nie je ničím náročné. Patrí medzi čím ďalej obľúbenejšie domáce zvieratká. Ľudia ich majú v bytoch. Niekedy má staršia pani aj viac mačiek naraz v byte, čo už môže prekážať ďalším obyvateľom bytového domu. Ale nájdu sa ľudia, ktorí chovajú len jednu mačku. O mačku sa tiež musíte starať. Kupovať jej pravidelne potravu pre mačky, chodiť k veterinárovi na pravidelné vyšetrenia. Mačky v bytoch nechávajú všade plno chlpov, ktoré musíte pravidelne odstraňovať a vysávať. Pre workoholikov to nie je práve najpríjemnešia vec, keďže na domáce zvieratká nemajú dostatok voľného času, ktorý si tieto domáce zvieratká vyžadujú.