Pitný režim je životne dôležitý. Dôležitým je ale pitie naozaj čistej vody. Nemala by preto obsahovať žiadne zdraviu škodlivé látky. Je naša voda naozaj čistá?
Pitie vody je základom života
Pitný režim zabezpečuje hydratáciu organizmu. Ak uvážime, že naše telo je z 80% tvorené vodou, je dostatočný prísun tejto tekutiny pre nás zásadný. Nestačí ale piť malinovky, kávu, čaje či iné chutné limonády. Čistá voda je plná minerálov, ktoré naše telo potrebuje.
Je pitná voda naozaj vhodná na pitie
S pribúdajúcimi informáciami o znečisteniach podzemných vôd sa nám otvára otázka na novú tému. Je pitie pitnej vody prospešné? Naozaj áno, musíme si ale byť istý kvalitami vody. Nesmie niesť známky po ťažkých kovoch ani pesticídoch. Jednoduchým riešením pre overenie kvality pitnej vody je nechať si urobiť jej rozbor. Buď zvolíme testovanie v laboratóriu – to nám poskytne široké spektrum informácii od stopových prvkov po drobné znečistenia. Vrátane rozboru ohľadom pesticídov, mikroplastov či ťažkých kovov. Po jednoduchšie testovanie domácim testom. Takto jednoducho a rýchlo zistíte, či je vaša voda vhodná na každodenné pitie.
Filtrácia vody je dnes bežnou záležitosťou
Filtrovanie vody je bežné v takmer každej domácnosti. Môžeme využívať rôzne prostriedky na filtráciu. Od špeciálnych filtrov na vodu po jednoduché filtračné kanvice. Všeobecne filtráciu používame na ľahké očistenie vody od drobných nečistôt či nezdravých látok, ktoré môže obsahovať. Vodné filtre na pitnú vodu majú svoje pozitíva. A to nielen pre naše zdravie ale aj pre ekológiu a životné prostredie. Pitím domácej vody totižto zmenšujeme objem plastového odpadu. Nekupujme teda balenú vodu ale používajme tú, ktorú máme priamo doma. Okrem toho, že je to ekologickejšie je to aj ekonomickejšie. Znížením nákladov na kúpu balenej vody môžeme ušetriť nielen svoj čas ale aj náklady – domácu pitnú vodu nemusíme z obchodu prenášať autom ani ju prácne prenášať hore – dolu. Nehovoriac o tak trochu otravnom odnášaní plastových obalov do fľaškomatu.