Potrebujete znížiť energie?

To nás doháňa do stavu, že začíname riešiť, kde by sme mohli na energiách ušetriť. Zámerom ušetrenia peňazí na energiách by nemalo byť znížené vykurovanie či menšia výhrevnosť budovy, ale pod pojmom zníženie nákladov na energie si predstavte modernejšiu technológiu, ktorá vám zabezpečí rovnaké množstvo vykurovania a ohrevu teplej vody, ale pri nižšej spotrebe energie. Moderné tepelné čerpadlo, moderná vzduchotechnika, podlahové kúrenie či iný druh technológie, ktoré zabezpečujú chod našej domácnosti majú oveľa nižšiu spotrebu energie, na akú sme zvyknutí pri starších kotloch na plyn či elektriku.

spotreba energie

Výhoda nízkej spotreby energie týchto technológií vám zaručí aj nižšiu mesačnú splátku za energie. Samozrejme, vzhľadom na mesačnú úsporu a zníženú spotrebu energie sú tieto technológie aj finančné drahšie. Samotná kúpa a montáž je cenovo výrazne drahšia ako staršie technológie. No návratnosť môžete očakávať do niekoľkých rokov. Ak riešite otázku spotreby energie je dôležité vedieť, že pravdepodobne budete potrebovať energetický certifikát Certifikaciabudovy.sk. Energetický certifikát vám vytvoria na certifikaciabudov.sk, kde odborníci vďaka modernej technike akou sú termo kamery určia výšku spotreby energie vašej nehnuteľnosti a následne ju zaradia do energetickej triedy.

energetický certifikát

Zatiaľ čo staršie nehnuteľnosti mali vysoké energetické triedy budov a spotreba energie nebola výrazne riešená, dnešné novostavby sa musia už zaradiť do najvyššej energetickej triedy A0. To znamená nízko nákladovú domácnosť, ktorú získate práve použitím takejto modernej technológie na vykurovanie, zateplenie domu či kvalitná finančná strecha a okná. Nízka spotreba vašej domácnosti by mala byť pre vás prvoradá. Pokiaľ staviate dom, určite by ste mali myslieť na spotrebu už na začiatku. Preto neváhajte navštíviť internetovú stránku certifikaciabudovy.sk.

Podobné príspevky