Bazár a second hand

•        Podniky, ktoré majú dodnes pomerne stálych návštevníkov, sú napríklad bazáry či second hand.
 Nájdete tu rôzny tovar a hlavne za nižšiu cenu, než v iných obchodoch.
Nečudujem sa teda, že nás na týchto obchodoch s použitým tovarom aj tak stále niečo láka. Kľudne tu nájdeme tovar, ktorý bol pred rokom pre nás cenovo nedostupný a stále je v kurze a „in.“ V takýchto podnikoch ľahko nájdeme napríklad Playstation 4 či nový LCD televízor, alebo /čo sa týka second handu/ štýlové oblečenie zo zahraničia.  Pritom za prijateľnejšiu cenu, než v supermarketoch, elektrodomoch, či e-shopoch. Pritom je tu tá možnosť, že tovar je nepoškodený, používaný bol len chvíľu. Môžeme kúpiť relatívne novú a cool vec za relatívne nízku cenu. Takéto podniky nevymierajú, ako vravím, majú stálu klientelu a možno by takýto druh podnikania zaujal i Vás, hlavne pokiaľ Vás baví zháňať rôzny tovar, či už sa jedná o elektro, alebo textil. Zákazníkov mať budete
chytrý telefon
Musíme vedieť odkúpiť tovar za takú cenu, aby sa nám vôbec oplatil predávať a aby sme boli v pluse, v zisku. Táto časť asi nie je pre niekoho taká jednoduchá. No aj ten, kto nám tovar poskytuje musí rátať s tým, že tovar bol už použitý a ja ho musím predať ďalej. Teda pochopiteľne nemôže očakávať, že mu za tovar zaplatím plnú sumu. Do bazáru predsa ide dať ten tovar z určitého dôvodu, preto môže byť rád, ak mu ten tovar vôbec zoberú. Ak mu dajú aspoň určitú adekvátnu sumu. Jedno je ale isté, takéto podniky pretrvávajú a zrejme majú z čoho existovať a majú z čoho odkupovať tovar.
modré rifle
Preto sa pozrime, ako by mala takáto prevádzka fungovať.
Predávajúci má povinnosť oboznámiť kupujúceho s informáciou o tom, že tovar bol už používaný. Tovar by mal byť nepoškodený, no ak je pokazená nejaká drobnosť, musíme o tom kupujúceho upozorniť takisto. Tovar by sme mali mať rozdelený a umiestnený podľa toho, či sa jedná o pomerne nový alebo naopak. Pre nový tovar by sme mali mať oddelenie zvlášť a pre tovar, ktorý už máme v predajni dlho, oddelenie zvlášť. Takže nemal by som mať oddelenie, na ktorom budem mať Playstation 4 a  hneď pod ním starý rozobratý počítač z roku 2003. Takýto tovar by mal byť oddelený. Na predaj použitého tovar nemusí byť záruka 24 mesiacov, môže byť skrátená na dvanásť.