Nerezové zábradlie na schody

Nerez je materiál, ktorý sa momentálne veľmi často používa v stavebníctve a to nie len pri stavaní rodinných domov a bytov, ale aj iných budov. Vyznačuje sa skvelými vlastnosťami ako je dlhá výdrž niekoľko rokov, ľahká udržateľnosť, hygienickosť a jednoduché kombinovanie s inými materiálmi, ako napríklad drevo alebo sklo. Veľmi často sa nerez využíva najmä vo forme nerezových zábradlí a to vo vnútorných aj vonkajších priestoroch. Vo vnútorných priestoroch sa dá použiť na akékoľvek schodisko a vonku sa inštaluje na balkóny (klasické aj francúzske), vonkajšie nerezové zábradlie na schody lmmont.sk alebo terasy.

nerezové zábradlie

Vo vonkajších priestoroch je dobrou voľbou hlavne z toho dôvodu, že dokáže odolávať vplyvom vonkajšieho okolia, počasia (sneh, mráz, dážď) a netreba sa o neho príliš veľa starať ako napríklad o drevené zábradlia. V porovnaní s drevom oveľa dlhšie vydrží, nemení farebnosť, nehrdzavie a stačí ho jednoducho raz za čas umyť alebo utrieť mokrou handričkou, prípadne nejakým čistiacim prípravkom, určeným na nerezové povrchy. Vďaka tomu, že je hygienické sa na ňom nezadržiavajú až tak baktérie a preto sa dosť používa aj v zdravotníckych zariadeniach, nemocniciach a na takých miestach, kde sa stretáva veľké množstvo ľudí (obchody, stanice, atď.).

zábradlie na schody

Nerezové zábradlie sa dá veľmi ľahko doladiť do interiéru aj exteriéru a dobre sa dopĺňa s takmer akýmkoľvek nábytkom, či farbou. Vyznačuje sa novodobým a nadčasovým vzhľadom, je vkusné a v kombinácií so sklom alebo drevom dokáže spestriť areál, v ktorom sa nachádza. Dá sa jednoducho namontovať pomocou stavebnicového systému a v prípade potreby sa dá vyrobiť aj na mieru. Ak ste šikovnejší domáci majster zmontovať ho dokážete bez problémov aj sám, ak si však netrúfate môžete si objednať majstrov, ktorí vám s inštaláciou pomôžu. Suma, ktorú za takéto zábradlie zaplatíte sa môže zdať v porovnaní s iným typom zábradlia vyššia, no nerez sa vyznačuje s oveľa viac výhodami a výdržou niekoľko desiatok rokov, takže za kvalitné nerezové zábradlie sa oplatí priplatiť.

Podobné príspevky