Posuvná sklenená stena pre vašu zimnú záhradu

Plánujete výstavbu zimnej záhrady na prízemí vašej rekreačnej chaty a zatiaľ nemáte predstavu, ako ju realizovať? Potom postupujte podľa nasledujúcej schémy:

Inšpirácia – prvé, čo urobte, je inšpiratívny náhľad na niektoré realizácie zimných záhrad, publikované na Internete. Získate tu aspoň prehľad o tom, čo je vôbec možné, a možno tu objavíte aj to, čo by ste sami chceli.

zimná záhrada

Projekt – súčasťou projektu, ktorý bude zahŕňať aj cenu sklenenej steny, by mal byť nákres, ako bude stavba zimnej záhrady vyzerať. Pôjde zrejme o obvodovú kovovú konštrukciu so zastrešením a posuvnými sklenenými dverami, kam bude zasahovať denné slnečné svetlo. Mali by ste sa tiež rozhodnúť, aká veľká záhrada bude, čo sa týka pôdorysu, aká vysoká bude zástena, a aký tvar bude pôdorys mať. Obvyklý je najmä pôdorys v tvare obdĺžnika, ale môže to byť aj mnohouholník, napríklad s prednými stenami, vytvárajúcimi tri strany z ôsmich stien priestorového osemuholníka. Niektoré steny môžu byť úplne transparentné, iné napríklad z dymového alebo mliečneho skla.

sklenená stena

Realizácia – akonáhle máte projekt rozmyslený a má konečnú podobu, prichádza na rad realizácia. Výstavba zimných záhrad býva obvykle vykonaná na kľúč, teda vy len kontrolujete postup práce a sledujete, či prebieha v súlade s pôvodným projektom. Niekedy je možné ešte v priebehu prác projekt zmeniť alebo upraviť.

Využívanie – akonáhle bude zimná záhrada hotová, začnite s osadzovaním rastlín tak, aby im vyhovovali denné slnečné pochody na oblohe, svetlo a tieň a priame slnečné lúče. Každá rastlina vyžaduje iné prostredie, niektoré môžu byť v popredí iné skôr v závese. Nakoniec umiestnite do zimnej záhrady záhradný nábytok a vodnú fontánu, ktorá sa tu postará o správnu vlhkosť vzduchu. V zimnej záhrade môže byť aj vírivá vaňa alebo akvárium, záleží na vašich preferenciách, čo vám tu vyhovuje.

Podobné príspevky