Využívanie ľahšej náhrady skla je veľmi efektívne a aj z dizajnového hľadiska originálne

Mnohé materiály si časom vyžiadali vývoj svojich náhrad, pretože v súčasnej dobe už nevyhovujú z rôznych hľadísk, tak sa aj sklo dočkalo svojej ľahšej verzie. Plexisklo sa stalo nástupcom skla v rozmanitých polohách, lebo má vlastnosti, ktoré viac vyhovujú požiadavkám súčasného priemyslu. Manipulácia so stavebnými konštrukciami a prvkami, ktoré sú veľmi ťažké, navyše krehké a majú veľké rozmery, je dosť problematická. V týchto situáciách hľadáme náhradné riešenia, ktoré by prácu uľahčili a zefektívnili, napríklad podobne je to aj so sklom. Vysoká hmotnosť je najväčší problém pri manipulácii s ním, pri preprave a osadzovaní je preto nutné používať rozličné pomôcky a mechanizmy, ktoré by s ich osadením pomohli.

Moderné poňatie pergoly s plexisklom

Navyše, úprava tvaru skla je dosť náročná, preto sa na svetlo sveta dostal jej nástupca s podstatne lepšími vlastnosťami, ohybné plexisklo. Plexiglas je plexisklo, ktoré sa môže pochváliť najvyššou kvalitou, vyrábajú ho v Nemecku, má všetky pozitíva, ktoré je potrebné využiť biele plexisklo pri náhrade za sklo, je odolný voči UV žiareniu, UV žiarenie ani neprepúšťa a proti výkyvom počasia je veľmi odolné. Obidva povrchy dosiek plexiskla majú vysoký lesk a sú hladké, na povrchu je ochranná fólia, ktorá ho chráni pred poškodením počas prepravy a manipulácie s ním.

Originálny tvar striešky

Pri vývoji plexiskla bola požiadavka na náhradu skla aj vo farebných odtieňoch, v širokej palete farieb, ktoré by sa dali použiť na rozličné druhy konštrukcií, a tak sa na trh dostali plexisklá vo viacerých odtieňoch aj čierne a biele. Práve biele je populárne, najmä vďaka priepustnosti svetla v hodnote asi 30% a svetlej farbe, ktorá je vhodná aj do menších priestorov. Vyrába sa z akrylátu, má hrúbku 3mm a rozmer 457x610mm. Na konštrukcie pergol, altánkov, striešok nad vstupmi a podobne sa dá použiť plexisklo bez problémov, je možné ho vplyvom tepla ohnúť do oblúka, zalomiť či upraviť do atypického tvaru, preto je obľúbené a často používané ako náhrada skla. Navyše, jeho hmotnosť je len zlomkom toho, čo váži sklo, takže pri manipulácii s ním nehrozí také veľké nebezpečenstvo úrazu ako s ťažkými sklenenými tabuľami.

Podobné príspevky