Svetlá, čo vám rozžiaria deň

Teraz ako prichádza zimné obdobie, tak sa začína stmievať už pomerne dosť skoro. Nie sme na zvyknutí a istú dobu nám potrvá, kým sa naladí na dlhé zimné chladné večery. Trávime viac času vnútri. Musíme viac svietiť a kúriť, aby sme vnútri mohli vôbec byť. Dá sa sedieť naobliekaný vnútri, no nie je to to, čo by sme si zrovna predstavovali. Máme istý komfort a nechceme na ňom strácať. Preto volíme stratégiu, pri ktorej predsa len viac svietime a kúrime.

žiarovka zo stropu

Čo robiť, aby sme na tom neprerobili aj gate? Aby sme neplatili veľké sumy na minuté energie?

Odvšadiaľ sa na nás valia hrozivé predpovede o tom ako energie idú hore a budeme si musieť za ne priplatiť. Možno ešte nie tento rok, ale budúci rok to bude oveľa horšie. Máme sa na to pripraviť. Bude to niečo, čo si ani nevieme predstaviť. Zdvihnú sa ceny pre domácnosti niekoľkonásobne. Budeme radi, ak si to budeme môcť dovoliť.

zimný zasnežený les

Aké by bolo teda riešenie z tejto zdá sa bezvýchodiskovej situácie?

Aspoň z istej časti treba pouvažovať o tom, či doma nemáme spotrebiče alebo zariadenia, ktoré nám spotrebúvajú veľké množstvo energie. Ušetriť by sa isto dalo, ak by ste si zaobstarali stropné svietidlá Ledprodukt. Led žiarovky ušetria značné množstvo energie. Sú úspornejšie ako klasické žiarovky a zároveň šetria životné prostredie. Majú síce vyššiu obstarávaciu cenu, no v podobe úspory na energiách sa vám to vráti. Svietivosť je rovnako úspešná ako v prípade klasických žiaroviek. Nemusíte sa obávať, že si pokazíte oči, ak budete používať takéto led žiarovky z dôvodu, že by svietili príliš slabo. Svietivosť je porovnateľná. Stropné svietidlá sa montujú na strop a tak osvetlia celú miestnosť. Svetlo prenikne aj do najskrytejšieho rohu, takže večerné upratovanie môže byť reálne pokojne aj u vás. Nemusí byť limitovaný denným svetlom. Po nociach, večeroch alebo skorých ránach sa môžete venovať čomu len budete chcieť. Zapnete si svetlo a môžete. Netreba sa obávať spotreby, v konečnom dôsledku ušetríte.

Podobné príspevky