Patríte medzi milovníkov čaju? Tak ste sa už iste stretli s názvom matcha čaj. Ale viete o čo sa skutočne jedná? Alebo ste si už tento zázrak dopriali? Avšak tušíte aké benefity môže mať jeho pravidelná konzumácia pre váš organizmus? A ako rôznorodo sa dá využiť? Na čo si dať pozor pri výbere čaju? Tomuto všetkému sa budú venované nasledujúce riadky článku. Už z prekladu japonského slovíčka matcha vyplýva o čo sa jedná- znamená to totiž mletý čaj, čo aj v skutočnosti je. Tento pomletý zelený prášok sa získava spracovaním lístkov čajovníka odrody „tencha“ parením, sušením a mletím na jemný prášok.

čaj prášok

Je to teda japonský zelený čaj matcha Totalvital s obsahom množstva antioxidantov, vlákniny, aminokyselín, vitamínov a minerálov. Skvelo chutí a je prospešný pre zdravie. Pri pravidelnej konzumácií dokáže dodať energiu, zlepšuje imunitu, detoxikuje organizmus, pomáha chudnúť vďaka zrýchleniu metabolizmu a tým aj znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, jeho antioxidanty znižujú riziko vzniku nádorových ochorení. Šálka matcha čaju je až 10 krát silnejšia ako šálka bežného zeleného čaju. Vďaka svojim vlastnostiam a chutnosti je možné ho použiť rôznymi spôsobmi. Je veľmi dobre rozpustný v horúcej vode, kedy sa dá vypiť ako klasický čaj. Dá sa však použiť ako prísada do smoothie, či prísada do pečenia alebo varenia.

matcha čaj

Nie je však čaj ako čaj. Pri výbere treba okrem ceny pozerať hlavne na kvalitu a pôvod. Keďže vzhľadom na jeho veľkú popularitu je na trhu aj množstvo menej kvalitných produktov. Zárukou kvality je jednak pôvod z Japonska ale aj dodržanie bio kvality a lokalita, kde bol čajovník pestovaný ( ideálne na vulkanických pôdach s vysokým obsahom živín). Dôležitý je samozrejme aj ručný zber a technika mletia na tradičných žulových mlynoch. Na záver už len zostáva konštatovať, že vyskúšať a pravidelne užívať matcha čaj sa skutočne oplatí. Jednak pre jeho príjemnú chuť ale aj pre mnohé priaznivé účinky na ľudské telo.

Podobné príspevky